З 2025 року в Україні зростає необхідний страховий стаж для виходу на пенсію в 60 років

З 1 січня 2025 року в Україні вступають у силу зміни в правилах виходу на пенсію, які стосуються тривалості страхового стажу. Згідно з новими нормами, для того, щоб отримати пенсію у 60 років, громадянам потрібно буде мати не менше 32 років страхового стажу. Ці зміни є частиною процесу поступового збільшення вимог до стажу до 2028 року.

Від 1 січня 2025 року для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, необхідно мати мінімум 32 роки страхового стажу. Це стосується всіх громадян, незалежно від статі. Якщо у людини немає достатнього стажу, вона зможе вийти на пенсію лише в більш старшому віці. Ті, хто має страхового стажу від 22 до 31 року, зможуть виходити на пенсію в 63 роки. Це дозволяє людям з меншим стажем отримати пенсійні виплати, але при більш пізньому віці. У разі наявності страхового стажу від 15 до 21 року пенсія призначатиметься лише в 65 років. Це стосується осіб, які мають менше за 22 роки стажу, але все одно мають право на пенсійні виплати після досягнення цього віку. Якщо у людини є менше 15 років страхового стажу, вона отримає замість пенсії соціальну допомогу після досягнення 65 років. Це означає, що пенсійні виплати будуть доступні лише тим, хто має мінімум 15 років страхового стажу.

До 2028 року вимоги до тривалості страхового стажу для виходу на пенсію в 60 років поступово зростатимуть. Так, з кожним роком необхідна кількість років стажу для отримання пенсії в 60 років буде збільшуватися. Починаючи з 1 січня 2028 року, для автоматичного призначення пенсії без врахування віку необхідно буде мати не менше 40 років страхового стажу. Ці зміни пов’язані з потребою адаптувати пенсійну систему до сучасних економічних умов та зростання тривалості життя. Поступове збільшення вимог до страхового стажу дозволяє забезпечити фінансову стабільність Пенсійного фонду України і знизити навантаження на систему.

Враховуючи майбутні зміни, важливо почати звертати увагу на стан свого страхового стажу. Для цього варто перевірити, скільки років стажу ви маєте на поточний момент, і за необхідності продовжувати накопичувати стаж, щоб не відставати від вимог, які діятимуть у майбутньому.

Важливі новини

Новини за темою