У Перу знайшли скам’янілість довгорилого крокодила, якому 10 мільйонів років

Унікальне відкриття зроблено в пустелі Окукахе, що в регіоні Іка, Перу. Дослідники виявили скам’янілості молодого гавіала — довгорилого рибоїдного крокодила, який мешкав у регіоні близько 10 мільйонів років тому. Це відкриття стало наймолодшою знахідкою такого типу, знайденою в Перу.

Відкриття, представлене групою вчених з Геологічного, гірничодобувного та металургійного інституту Перу та Colegio La Unión, включає майже повний і зчленований скелет молодого гавіала. Скам’янілість належить юній особині, довжина якої сягала близько трьох метрів. Для порівняння, дорослі представники цього виду могли досягати дев’яти метрів. “Це перший випадок, коли нам вдалося знайти настільки молоду особину, яка ще не досягла свого максимального розміру. На жаль, крокодил помер до того, як виріс до своєї повної величини,” — розповів співавтор дослідження Маріо Гамарра, палеонтолог хребетних.

Довгорилі крокодили, до яких належить знайдений гавіал, мали подовжену, тонку морду, пристосовану для полювання на рибу. Їхніми найближчими сучасними родичами є індійські гавіали, які також мають довгу морду і є рибоїдами. Регіон Окукахе відомий багатством скам’янілостей. На сьогодні в пустелі виявлено понад 55 видів морських хребетних, зокрема останки карликових китів, дельфінів, акул та інших істот міоценового періоду (5–23 мільйони років тому).

Серед вражаючих відкриттів 2023 року — Perucetus colossus, величезний ламантиновий кит, що вважається найважчою твариною в історії Землі. Нові скам’янілості гавіалового крокодила — ще один крок до розуміння багатого біорізноманіття регіону в минулому.

Науковці вважають, що знахідки в пустелі Окукахе ще далеко не вичерпано. Палеонтологічні розкопки продовжують приносити несподівані відкриття, і нові дослідження можуть ще більше розширити уявлення про древній світ цієї частини Південної Америки.

Важливі новини

Новини за темою