NASA та JAXA запускають перший у світі дерев’яний супутник для стійких та екологічно чистих космічних польотів

NASA та Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) виводять космосову технологію на новий рівень, плануючи запустити на орбіту Землі перший у світі дерев’яний супутник. Про це повідомляється в спільному заявленні космічних агентств.

Супутник, відомий як LignoSat, розміром з кавову чашку, виготовлений із деревини магнолії, має на меті зробити космічні польоти більш стійкими та екологічно чистими. Основна перевага деревини полягає в тому, що вона не горить і не гниє у вакуумі космосу. Замість цього, супутник перетворюється на попіл після входу в атмосферу Землі, стаючи біорозкладаним матеріалом для майбутніх космічних об’єктів.

Попередні випробування трьох видів деревини, відправлених на Міжнародну космічну станцію для експозиції в космічному середовищі, підтвердили відмінну стійкість матеріалу до екстремальних умов. Дослідники визначили магнолію як найбільш підходящий вид, оскільки вона проявила високу міцність та стійкість під час виробництва.

Більше 9300 тонн космічних об’єктів обертаються навколо Землі, створюючи проблеми забруднення навколишнього світла. Космічне сміття, здебільшого виготовлене з металу, є дорогим та потенційно небезпечним для інфраструктури на орбіті. LignoSat, як дерев’яний супутник, має теоретично бути менш шкідливим для космічного середовища та забезпечити більш екологічно чисті космічні експедиції. Запуск LignoSat планується до літа 2024 року.

Важливі новини

Новини за темою