Історична хвиля міграції: рекордна кількість мігрантів проходить джунглі Дар’єна на шляху до США

Цього року джунглі між Колумбією і Панамою, які раніше були важкодоступними для мігрантів, стали швидкорозвиваючою, але все ще складною трасою для сотень тисяч осіб з різних країн світу.

На середину грудня понад 506 000 мігрантів, з яких майже дві третини – венесуельці, подолали джунглі Дар’єна. Це вдвічі більше, ніж попередній “рекорд” у 248 000 осіб у минулому році, коли цей маршрут став відомим. За даними Дани Грабер Ладек, голови представництва Міжнародної організації з міграції при ООН у Мексиці, міграційні потоки цього року досягли “історичних цифр, які ми ніколи не бачили”.

Також у цьому році різко зросла кількість мігрантів, які перетинають Середземне море або Атлантику, щоб потрапити в Європу. За даними Європейської комісії, у 2023 році було зафіксовано понад 250 000 нелегальних мігрантів.

У січні США відкрили обмежені можливості для в’їзду венесуельців, кубинців, нікарагуанців і гаїтян на два роки за наявності спонсора, а тих, хто не пройшов відбір, висилали в Мексику. Хоча їхня кількість тимчасово зменшилася, вона знову стрімко зросла.

Наприклад, венесуелець Александер Меркадо, втративши роботу в Перу, повернувся до Венесуели, але після короткого перебування вирішив разом із своєю партнеркою та немовлям сином податися до США. Мінімальна зарплата в його країні тоді становила лише 4 долари на місяць.

Кубинці та гаїтяни вирушали до Нікарагуа, використовуючи м’які візові вимоги, а громадяни африканських країн подолали тривалі маршрути через Африку, Європу і Латинську Америку, щоб обійти Дар’єн.

Аналітик з питань міграції з Вашингтонського офісу з Латинської Америки, Адам Ісаксон, наголошує, що Панама, Коста-Ріка і Гондурас надають мігрантам легальний статус на час транзиту, що дозволяє країнам обмежувати їх вразливість перед контрабандистами та владою.

Важливі новини

Новини за темою