Google втратив понад $100 млн через санкції Кремля

Російська влада вилучила понад 100 мільйонів доларів у компанії Google, щоб фінансувати пропагандистські кампанії на підтримку війни Кремля в Україні. Це підтверджують судові документи, про які повідомляє The Telegraph.

У 2022 році російські судові пристави наклали арешт на банківські рахунки Google в Росії, що призвело до банкрутства її підрозділу в країні. Згідно з документами, арбітражні керуючі передали вилучені кошти державному телеканалу RT та пропагандистській службі “Царьград”, яку очолює олігарх Костянтин Малофєєв. Обидва медіа-ресурси пообіцяли використати ці кошти для підтримки російської агресії в Україні.

Про банкрутство російського підрозділу Google стало відомо у 2022 році, але точна сума вилучених коштів залишалася невідомою до останнього часу. Судові пристави заарештували рахунки компанії після того, як московський суд постановив, що Google повинна відшкодувати збитки “Царьград ТВ” за видалення його контенту з YouTube.

Минулого тижня Google подала позови до судів США та Англії проти RT, “Царьград ТВ” та ще одного мовника, NFPT. Російські суди постановили, що Google повинна виплатити величезні суми компенсації за видалення їхніх облікових записів. У судових документах компанії йдеться, що сума компенсації, яка нібито підлягає сплаті, була менше $12,5 млн, проте арештовані кошти склали понад $100 млн. Частину з них “Царьград” отримав для фінансування підтримки війни.

Юридична фірма “Арт де Лекс”, яка представляє інтереси конкурсного керуючого, надала пріоритет у виплаті коштів російським телеканалам, залишивши працівників та інших кредиторів на другому плані.

Костянтин Малофєєв, власник “Царьграда”, відомий своєю підтримкою російської агресії в Україні ще з 2014 року. Його компанія подала позов до турецького суду, вимагаючи від Google ще більших виплат. За турецькими документами, сума боргу досягла 32,8 мільярда рублів, і ця сума продовжує зростати через штрафи.

Google стверджує, що російські суди наклали безпрецедентні штрафи і довільні санкції, намагаючись обмежити доступ до інформації про її сервіси і покарати за дотримання міжнародних санкцій проти російських осіб і організацій. Компанія домагається заборони на переслідування її активів в іноземних юрисдикціях, таких як Південна Африка, Туреччина та Сербія.

Важливі новини

Новини за темою