Аналіз крові може визначати біомаркери суїцидальних думок – дослідження

Учені виявили, що в крові людей з депресією містяться сполуки, які можуть слугувати індикаторами суїцидальних думок. Зв’язок між клітинним метаболізмом і депресією був виявлений науковцями з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго та їхнє дослідження було опубліковане у журналі Translational Psychiatry.

Депресія, як стверджують вчені, є складною хворобою, що фізично впливає на організм, і хоча первинні симптоми пов’язані з психологічним станом, вимірювання маркерів клітинного метаболізму стає важливим для розуміння та діагностики психічних захворювань.

Доктор Роберт Навіо, професор Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, вказує на те, що психічні захворювання, такі як депресія, мають вплив не лише на мозок, а й на інші органи. Він зауважує, що дослідження біохімії клітин стає можливим завдяки сучасним технологіям, таким як метаболоміка, яка дозволяє “слухати розмови клітин їхньою власною мовою, тобто біохімією.”

Дослідження включало аналіз крові 99 учасників, які мали депресію, що не реагує на лікування, та суїцидальні думки, порівняно з аналогічною групою здорових людей. В результаті виявлено п’ять біомаркерів серед сотень біохімічних речовин у крові людей з депресією, які можуть вказувати на наявність суїцидальних думок.

Доктор Навіо розповідає, що ці результати дають можливість правильно ідентифікувати велику частину пацієнтів із депресією, у яких може виникнути ризик суїцидальних думок. Дослідження також виявило статеві відмінності впливу депресії на метаболізм клітин, але при цьому знайшли спільні метаболічні маркери для обох статей.

Зокрема, виявлено, що мітохондріальна дисфункція, пов’язана із знефункціонуванням структур, які виробляють енергію в клітинах, є однією з ключових характеристик у людей із суїцидальними думками. Дослідження вважається новим кроком у напрямку персоналізації лікування депресії та може сприяти розробці ліків, що впливають на мітохондріальну дисфункцію.

Важливі новини

Новини за темою